lipca 18, 2019

Stara Wieś - Odra, Nowa Sól - Park Fizyki i Krasnala

Ciągła podróż...

Lubimy jeździć...lubimy to podekscytowanie, kiedy wsiadamy do campera i ruszamy przed siebie...Nawet jeśli to jest niedaleko. Czasami nam się nie chce. Łatwiej włączyć telewizor i obejrzeć film. Ale kiedy już tylko "wpadniemy" w nową przygodę, wszystkie troski dnia codziennego opadają, a my myślimy o tym, co tu i teraz...Bo tyle ciekawych miejsc można odwiedzić, tylu interesujących ludzi poznać, tak wiele poglądów w czasie wieczornych dyskusji wymienić...Często to wszystko jest tak niedaleko, na wyciągnięcie ręki;)


Co jest solą Nowej Soli?                                                                                                                  Znawcy okolicy powiedzą, że Park Krasnala, Park Linowy, Odra, port...A my dorzucimy jeszcze Park Fizyki i półdzikie miejscówki nad rzeką. Z punktu widzenia rodzica powiem, że Park Krasnala trzeba przeżyć...trzeba mieć te 2 złotówki w kieszeni i się nie denerwować po prostu...Potem spokojnie można przejść do czegoś fajnego i spokojnego...Parku Fizyki. Mniejsza młodzież jeszcze za młoda na park linowy, więc pewnie za rok...Tymczasem niedawno powstały park umożliwiający dzieciakom i dorosłym też;) zrozumienie i doświadczenie praw fizyki, które znamy ze szkoły to coś zupełnie magicznego.Nadodrzańskie klimaty                                                                                                            
                                            
Po tych wszystkich rozrywkach musieliśmy trochę poobcować z dziką naturą...rzeką, łąką, lasami... A dzięki prywatnym znajomościom mogliśmy zatrzymać się na terenie dawnej agroturystyki, która umiejscowiona jest dokładnie w połowie całej długości rzeki Odry. I choć sam ośrodek z różnych względów nie jest obecnie czynny, to my, dzięki znajmościom sięgającym dawnych, studenckich czasów, mogliśmy spędzić na nim nockę.                         
Było przecudownie...i to z wielu względów. Chłopcy połowili, jak zwykle bez skutku, rybki a ja mogłam powrócić na chwilę do dawnych czasów;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © ZefiremPrzezSwiat , Blogger