stycznia 09, 2022

Bez planu...Sława


 Jak nie mamy planu i chcemy odpocząć...i nie chcemy siedzieć w domu...i chcemy coś dobrego zjeść...i ogólnie chcemy być gdzie indziej, żeby głowa odpoczęła, a nie mamy czasu planować i szukać turystycznych atrakcji, to sięgamy po jedno sprawdzone miejsce. To jak z przepisem na ciasto, które zawsze wychodzi. Jak z filmem, który zawsze się sprawdzi. Dla nas takim miejscem jest Sława i jej okolice. Jest tam wszystko, co lubimy robić - czyste jeziora aby wędkować i pływać kajakiem, trasy do ujeżdżania naszych rowerów i całkiem sporo nienajgorszych knajpek. 

Kiedy robimy jeden z naszych częstych wypadów w tamtym kierunku wybieramy albo spokojne pole namiotowe Sosenka, albo dość ekskluzywny, bo zamykany i tylko na kilka camperów - camping "U kapitana" albo camping i pole tuż przy centrum, dość smacznie tam karmią w barze na miejscu ale pełni sezonu jest masę ludzi i cyrk okropny. 

Z każdego z tych miejsc jest niemal bezpośredni dostęp do wody, więc spokojnie możemy używać naszych dmuchańców. Okoliczne jeziora są naprawdę zadbane, dobrze zarybione i ciekawe pod względem turystycznym - mnóstwo na nich wysepek, ciekawych zatoczek. Kiedyś był problem z zanieczyszczeniem tych zbiorników ale programy unijne i dofinansowania z nich, jak i determinacja lokalnych włodarzy doprowadziły od odbudowy ich flory i fauny. Wsadzamy więc na pokład trochę prowiantu, kuchenkę gazową i wypływamy na pół dnia.


Rowerem też jest co robić, bo jest tu piękny park, zabytkowy kościół oraz niszczejący pałac, w którym hitlerowcy ponoć nieźle rządzili, a i jezioro da się objechać docierając do wieży widokowej.
 

Wieczorem można powędkować, bo wszędzie są pomosty.


No... i jest coś, czego nie lubimy, a dzieci to uwielbiają... Jest promenada z hałasem, lodziarniami, budkami do wyciskania soków, fliperami i innymi przybytkami pozwalającymi poczuć się, jak nad polskim morzem :) Z naszego punktu widzenia, to jak mamy to ścierpieć, to wolimy tutaj...jest taniej, bliżej i przyjemniej :)

Ach... no i z psem można się wybrać...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © ZefiremPrzezSwiat , Blogger