stycznia 09, 2022

Bez planu...Sława


 Jak nie mamy planu i chcemy odpocząć...i nie chcemy siedzieć w domu...i chcemy coś dobrego zjeść...i ogólnie chcemy być gdzie indziej, żeby głowa odpoczęła, a nie mamy czasu planować i szukać turystycznych atrakcji, to sięgamy po jedno sprawdzone miejsce. To jak z przepisem na ciasto, które zawsze wychodzi. Jak z filmem, który zawsze się sprawdzi. Dla nas takim miejscem jest Sława i jej okolice. Jest tam wszystko, co lubimy robić - czyste jeziora aby wędkować i pływać kajakiem, trasy do ujeżdżania naszych rowerów i całkiem sporo nienajgorszych knajpek. 

Kiedy robimy jeden z naszych częstych wypadów w tamtym kierunku wybieramy albo spokojne pole namiotowe Sosenka, albo dość ekskluzywny, bo zamykany i tylko na kilka camperów - camping "U kapitana" albo camping i pole tuż przy centrum, dość smacznie tam karmią w barze na miejscu ale pełni sezonu jest masę ludzi i cyrk okropny. 

Z każdego z tych miejsc jest niemal bezpośredni dostęp do wody, więc spokojnie możemy używać naszych dmuchańców. Okoliczne jeziora są naprawdę zadbane, dobrze zarybione i ciekawe pod względem turystycznym - mnóstwo na nich wysepek, ciekawych zatoczek. Kiedyś był problem z zanieczyszczeniem tych zbiorników ale programy unijne i dofinansowania z nich, jak i determinacja lokalnych włodarzy doprowadziły od odbudowy ich flory i fauny. Wsadzamy więc na pokład trochę prowiantu, kuchenkę gazową i wypływamy na pół dnia.


Rowerem też jest co robić, bo jest tu piękny park, zabytkowy kościół oraz niszczejący pałac, w którym hitlerowcy ponoć nieźle rządzili, a i jezioro da się objechać docierając do wieży widokowej.
 

Wieczorem można powędkować, bo wszędzie są pomosty.


No... i jest coś, czego nie lubimy, a dzieci to uwielbiają... Jest promenada z hałasem, lodziarniami, budkami do wyciskania soków, fliperami i innymi przybytkami pozwalającymi poczuć się, jak nad polskim morzem :) Z naszego punktu widzenia, to jak mamy to ścierpieć, to wolimy tutaj...jest taniej, bliżej i przyjemniej :)

Ach... no i z psem można się wybrać...

1 komentarz:

  1. The play money games as precisely as fun as the actual ones - the one distinction is that you can't win actual money on them. This guide to actual money slots solutions to many questions beginners have when they try to win at slots - but in addition would not fail to handle one key facet of playing. All these games offer a Return to Player of greater than 90 per cent. Most of them can also be|may also be|can be} played with bonuses — as all the websites you discover linked on this web page offer welcome bonuses to the players who register gaming accounts by way of PokerNews. This newbie's guide to actual money slots is the right start line to discover the world of SM카지노 on-line playing for actual money. We've also included eight free actual money games to play on-line right now, so you can to|you probably can} register, claim the welcome bonus, and play your first games with it.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © ZefiremPrzezSwiat , Blogger